Jak by se nám žilo bez fanoušků?

Za slovem fanoušek si většinou představíme náruživého příznivce fotbalového či hokejového klubu. Tento druh fanoušků bývá silně zapálený a vášnivý, čímž se vymyka kontrole své i kontrole bezpečnostních složek.

V hojném zastoupení se setkáváme s fanoušky filmovými. I oni jsou nadšenými a horlivými, svou vášeň však provozují v tichosti svých tělesných schránek. Jejich extáze, vyvolaná prožitkem skrze filmové plátno, je doprovázená morálním a estetickým pocitem zaznamenaným ve svalové obličejové tenzi.

Obecně je fanouškem snad každý. Každý z nás něčemu či někomu straníme. Každý z nás něco nebo někoho podporujeme. Naše škola má mnoho fanoušků, bez nich bychom nemohli existovat. Fandí nám rodiče, kteří vkládají svou důvěru do naší školy formou posílání svých dětí do každodenního školního vyučování. Fandí nám lidé, s jejichž pomocí se realizuje budoucnost naší nové školy.

Tímto článkem chceme speciálně poděkovat Nadačnímu fondu Společná šance, za jejímž názvem jsou také skryti naši fanoušci. Již třetím rokem pořádali benefiční festiválek, odehrál se v neděli 6. 9. 2020 v Pardubicích v areálu Zámečku Staré Čivice, kde děti všech věkových kategorií (0-99) využívaly bohatě připravený program. Hudebně festiválek doprovodil Xindl X, Jakub Děkan, především však Mixle v Piksle, jejichž frontmana Michala Maredu počítáme za našeho skalního fanouška. Po odehrání jejich koncertu, kde se přihlížející děti učily býti fanouškem hudební produkce, byl naší Montessori škole udělen Nadačním fondem Společná šance šek v hodnotě 50 000 Kč. Jedná se o velkorysý dar, za který Vám velmi, velmi „děkujeme“. Víťa Macek