Archiv autora: Marcela Žáková

Zápis z rady rodičů ze dne 6.11.2018

Mockrát děkujeme všem zúčastněným rodičům a paní Nečilové za zápis :-)

Zápis naleznete zde: Rada rodičů 6.11.2018

A zde jsou ještě poznámky paní Nečilové,  které k tomu p. ředitelka doplnila na schůzce.

1) Sběr jde na SRPDŠ, tzn. peníze za sběr dostanou třídní učitelé jednotlivých tříd, další sběrové rána na SRPDŠ bude v dubnu.

2) Jménem p. ředitelky, prosíme o pomoc rodiče kteří by se chtěly účastnit organizačně na akcích školy  (Vánoční salon, Mikuláš, …) Prosby o konkrétní pomoc budou zveřejňovány v systému Komens
3) Letos dostala škola od magistrátu dotace v hodnotě 11tis.
4) Zdraví do škol p. učitel Marek Novotný, zajišťuje tuto aktivitu 2 hodinami tělocviku týdně
5) Projekt odborných učeben, je stále nedokončen, kvůli nedostatku dělníku, materiálu, chybám v projektu stavby, nedodaném v dubnu objednaném nábytku… se stejnými problémy se potýkají i další Pardubické školy, kde také probíhá rekonstrukce
Diskuze:
1) na oceňování žáku Magistrátem byl nominován za naší školu jen jeden žák (loňský deváťák) -nezúčastnil se. ALE BYLI OCENĚNI 3 NAŠI MONTESSORÁČCI a dostavili se :-) (pozn. Marcely Žákové)
2) Vánoční Jarmark s ohňostrojem začne pravděpodobně v 15:30; v 16:45 zpívání koled; 17:00 ohňostroj. Žáci připravují na jarmark výrobky a p. ředitelka apeluju na rodiče, aby se přišli podívat, nakoupit, ocenit :-)
3) problémy v jídelně – rodiče si stěžují že se občas nevaří druhé jídlo. Důvody: v současné době onemocněly 2 p. kuchařky. Druhým možným důvodem je, že si druhý oběd objedná méně jak 40 žáků, pak se tento nevaří.
4) Ovoce a mléko do škol 7.11., probíhá pravidelně 2x do měsíce vždy ve čtvrtek

Bruslení s první třídou

Vážení rodiče, podařilo se nám sehnat bruslení pro první třídu. Budeme chodit pravděpodobně od 8.1. 2019 od 9:45 do 10:30.

Budeme bruslit každé úterý po dobu 8 týdnů. Cena 500Kč.

Podrobnosti ještě upřesníme.

 

 

Pozvánka na další setkání rodičů

Vážení rodiče srdečně Vás zveme na další společné setkání  – tentokrát ve vodě nebo spíše pod vodou. Pokud si chcete na vlastní kůži zažít první tři Velké příběhy, jste srdečně zváni 6.11.2018 do bazénu v Lázních Bohdaneč od 18:30 do 20:00. Toto plavání je skutečně jedinečné a proto doporučujeme, abyste přišli v párech. Máme však omezenou kapacitu, proto prosíme, pokud máte zájem, napište na mail: zakova.marcela@gmail.com

Lyžařský výcvik

Vážení rodiče, je nám to velmi líto, ale námi zamýšlený lyžařský výcvik nám bohužel nepovolili. (Děti si nemohou samy vařit a ani zkušená kuchařka není povolena.) Podle počasí budeme využívat letos jednodenní výlety, a to jak na běžky, tak na lyže.