Archiv autora: Kateřina Kajová

Změna místa srazu na seznamovací výlet 2. trojročí

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že parkoviště u hlavního nádraží v Pardubicích je v pondělí ráno velmi vytížené a omezené kvůli probíhající stavbě, jsme nucené změnit místo srazu. V pondělí 19. 9. se sejdeme v 7:15 na parkovišti před obchodem UNI HOBBY. Tam budeme mít auto, do kterého budou naložena zavazadla. Děti a doklady si vyzvedneme také tam a na vlakové nádraží dojdeme pěšky. Ve středu 21. 9. bude auto s krosnami také na parkovišti před obchodem UNI HOBBY. Děkujeme za pochopení.

Káťa, Terka a Kamča

Seznamovací výlet 2. trojročí

Milí rodičové, 

vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí došlo ke změně místa seznamovacího výletu. Pojedeme do táborové základny Domino – Hluboká u Skutče. Ubytování je zajištěno v chatkách, nejsou tedy potřeba stany ani karimatky, je potřeba pouze spacák. Děti si budou vařit samy v kuchyni, kde je k dispozici veškeré nádobí. Jídlo jsme s dětmi už nakoupili. Kdo chce vařit v kotlíku, tak může. S dětmi je to domluveno. Také jíst můžou děti z ešusu, když si ho vezmou.

Sraz je v pondělí 19.9. v 7:15 na parkovišti u hlavního nádraží Pardubice, kde budou naložena veškerá zavazadla do auta a přepravena do tábořiště. S dětmi pojedeme vlakem, který odjíždí v 8:00. S sebou na cestu: batůžek, pláštěnku, jídlo (svačina a oběd). Petr nám udělal krásnou ukázku, jak si sbalit krosnu s minimem věcí, která se potom dá nést na zádech celou cestu do tábora. Kdo z dětí chce tuto výzvu, může si krosnu nést na zádech. Od vlaku půjdeme pěšky asi 9 km.

Návrat bude na hlavní nádraží v Pardubicích ve středu 21.9. v 15:41 hodin.

Cena seznamovacího výletu zatím zůstává stejná. 

Těšíme se.


Třída Katky

Vážení rodiče a děti, na webu je uveden seznam, v kolik hodin budou končit jednotlivé ročníky. V pondělí po obědě má naše třída hodinu prevence s Hankou a čtvrťáci a páťáci mají napsaný konec vyučování hned po této hodině ve 12:45. Ráda bych ale po této hodině prevence navázala třídnickou hodinou, kde bychom nad tématy ještě více diskutovali. K tomu je potřeba, aby byly ve třídě všechny děti. Čtvrťáci a páťáci by tedy končili o hodinu déle ve 13:35 a měli by tak hodinu navíc. Prosím, abyste mi napsali, pokud by Vám toto nevyhovovalo a nechcete pro své děti tuto hodinu navíc. Děkuji. Katka

Karanténa ve třídě Káti

Vážení rodiče, z důvodu výskytu covidu v naší třídě přecházíme od čtvrtka 4.11. na online výuku a měli bychom zůstat v karanténě. Dále budeme čekat na pokyn hygieny. Začínáme na Google učebně v 8:00. Zároveň děkuji všem, kteří nechali své děti otestovat, než je poslali do školy. Káťa

Pro rodiče a děti z 5.C

Vážení rodiče a milé děti, přeposíláme zprávu od organizátorů testů Kalibro, kteří prosí, zda byste mohli vyplnit dotazník, na který máte odkaz níže. Čísla děti dostaly v úterý ve škole. Děkujeme.

V tomto školním roce se žáci pátého ročníku účastnili
testování srovnávacími testy Kalibro. Vzhledem k tomu, že se jedná o
testování následující bezprostředně po více než rok trvající distanční
výuce, doplnili jsme srovnávací testy navazujícími dotazníky zaměřenými
na průběh tohoto nelehkého období. Věříme, že informace získané nám
společně s výsledky testů umožní shromáždit dostatek podkladů pro
argumentaci směrem k vládě a ministerstvu školství, aby věnovali nápravě
dopadů distanční výuky více pozornosti a vyhradili na ně více
prostředků, než kolik je v současnosti plánováno.
      Proto Vás velmi prosíme, abyste všem rodičům žáků 5. ročníku
zpřístupnili následující odkaz na dotazník, který je určen jim a jejich
dětem ke společnému vyplnění nejlépe do jednoho týdne. Součástí
dotazníku je vyplnění čísla žáka, stejného jaké žák používá při
vyplňování testů Kalibro. Zabezpečte prosím, aby ho všichni měli při
vyplňování k dispozici.

Odkaz na dotazník pro žáky a rodiče:
https://dotazniky.kalibro.cz/survey/N1FweSbzM2GsC69oenwN

Děkujeme Vám za ochotu a za spolupráci!

Velikonoční nadílka – poděkování

Velice děkujeme všem dětem, rodičům i učitelům, kteří se zapojili do pečení, vyrábění a skládání básní pro zdravotníky a pacienty v Pardubické nemocnici. Naše tvorba putovala do Geriatrického centra, do stravovacího úseku a do prádelny Pardubické nemocnice. Napečených výrobků jsme měli dostatek, a proto jsme část darovali také do Domova pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích. Všichni obdarovaní měli velikou radost a moc děkují.

Jak to vše vypadalo se můžete podívat tady: https://photos.app.goo.gl/TbfSwJQsWL4f6UEo7

Přečíst poděkování si můžete tady:

https://dobrokonep.cz/velikonocni-nadilka-v-pardubicke-nemocnici/

http://ssmpce.cz/novinka-podekovani-nejen-pro-konep–1

Velikonoční pečení

Vážení rodiče,

nyní před Velikonoci bychom rádi udělali radost zaměstnancům Pardubické nemocnice, a proto pořádáme dobrovolné pečení velikonočního cukroví, které jim chceme předat. Rádi bychom je potěšili velikonočním cukrovím od dětí z naší školy, budeme rádi, když se zapojíte. Péct lze například perníčky, linecké, sušenky nebo i slané tyčinky a další takto trvanlivé cukroví. Pokud byste se chtěli zapojit do pečení, můžete potom své dobroty dovézt buď do školy, nebo Katce Kajové domů. Cukroví může být v jakékoliv krabičce, bude totiž přebaleno do dárkových krabic. Termín dodání je do pondělí 29.3. do 18 hodin. (Ve škole do 15 hodin.)

Mockrát děkujeme.

Office pro 5.C

Zde je zpráva od paní Vršanské týkající se instalace wordu.

Dobrý den žáci a rodiče, zde je odkaz na stažení školních Office (word, excel,…) – zdarma. Heslo vám musím poslat na vaše vyžádání (napište mi e-mail lenka.vrsanska@zspolabiny1.cz). Pokud by to stále nešlo, napište to p. uč. Myškovi karel.myska@zspolabiny1.cz . On zařídí opravu na magistrátě.

Žáci toto pololetí pracují ve wordu. Potřebujeme pracovat bez zdržení na začátku hodiny.
S pozdravem Vršanská

https://www.office.com/?omkt=cs-cz